Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la inalțime ! - Asculta LIVE - Postul tău de știri și informații de actualitate din Brașov, naționale și internaționale! - Radio Romania Brasov 93.3 FM - Mereu la înalțime ! - Asculta LIVE

În Divizia A1 de volei feminin, Corona Brașov a pierdut pe teren propriu cu CSM Lugoj

Publicat: luni, 29 Ianuarie 2024 , ora 10.49
Sursa foto: captură video / Facebook / Corona Brașov
În Divizia A1 de volei feminin, Corona Brașov a pierdut cu scorul de 3-0 meciul disputat pe teren propriu cu CSM Lugoj.

Brașovencele au fost la conducerea partidei doar în primul set, când au avut și cinci puncte avans, dar nu au gestionat bine momentele din final din primul act, iar CSM Lugoj a revenit și a câștigat primul set cu 25-23.

Oaspetele nu au mai avut emoții în setul doi și setul trei, pe care le-au adjudecat clar, cu  25-19, respectiv 25-15.

Elevele lui Ciprian Dârnescu și Răzvan Pătran ocupă în acest moment locul 7 în clasament, după ce au ajuns  la trei înfrângeri înfrângeri în acest an și doar o victorie.