Radiojurnal
Apoi:
20.10
Pasaj urban - Dialoguri multiculturale (continuare)

Victorie pentru FCSB, pe Arena Națională, contra celor de la Farul Constanța, în Superliga de fotbal

Publicat: marți, 6 Februarie 2024 , ora 9.41
Sursa foto: Facebook / FCSB
În Superliga de fotbal, liderul competiției, FCSB, a încheiat la egalitate, scor 1-1, pe Arena Națională, contra celor de la Farul Constanța, în etapa a 24-a.

Farul a avut un gol anulat în urma consultării VAR, dar a reușit egalarea în minutul 90+5, din penalti, acordat tot după consultarea VAR.

Pentru FCSB, Alhassan a deschis scorul în minutul 55, iar Farul a egalat în minutul 90+5, prin Larie, care a transformat o lovitură de la 11 metri acordată după o decizie contestată de bucureșteni.

În clasament, FCSB ocupă locul 1, cu 51 de puncte, iar Farul este pe 5, cu 37 de puncte.

Pe locurile 2 și 3 în Superliga sunt CFR Cluj și Rapid, ambele cu câte 42 de puncte, dar despărțite de golaveraj.

Partida s-a disputat în ziua în care Gheorghe Hagi a împlinit 59 de ani.