Apoi:
0.00

Hochei: Corona Brașov, debut cu victorie în runda intermediară din Erste Liga

Publicat: miercuri, 14 Februarie 2024 , ora 22.36

Echipa de hochei Corona Brașov a învins cu 4-2 gruparea maghiară Ujpest, în Ungaria, în primul meci din runda intermediară din Erste Liga.

Philippe Cornet a deschis scorul pentru brașoveni in repriza secundă, dar ungurii au întors scorul. Brașovenii au avut un final de meci excelent și au punctat de trei ori în ultimele 11 minute, pentru un prim succes in această fază a competiției.

Radim Valchar, Jared VanWormer și Daniel Koger au fost marcatorii Coronei. Elevii lui Dave MacQueen continuă seria meciurilor în deplasare cu o partidă pe terenul celor de la DVTK Miskolc, pe 16 februarie.