Arhivă : Știri din actualitate Înapoi

România a câștigat primul meci din Grupa B, de la Jocurile Olimpice 2020

Publicat: joi, 22 Iulie 2021 , ora 16.29
Sursa foto: pixabay.com
România a câștigat primul meci din Grupa B, de la JO 2020, scor 1-0 împotriva Hondurasului.

România a marcat unicul gol al partidei chiar înainte de pauză. Ciobanu a centrat din corner, Oliva a respins nefericit, iar mingea a intrat în poarta Hondurasului.

România câștigă primele trei puncte din această grupă și se gândește la următorul meci, cu Coreea de Sud, de duminică 25 iulie de la ora 14.00.

În cealaltă partidă din grupa B , Noua Zelandă a învins, joi, la Kashima, cu scorul de 1-0, reprezentativa Coreei de Sud. Wood a marcat golul, în minutul 70. Inițial, reușita a fost anulată pe motiv de ofsaid, dar golul a fost validat ulterior cu ajutorul VAR.